Maciej Kulesa

The Seattle Public Library launched the 2013 Summer Reading Program by setting a new world record for the longest book domino chain!

The books used to make this domino chain were either donated or are out of date and no longer in the library's collection. They are now being sold by the Friends of Seattle Public Library to help raise money for library programs and services. 

No books were harmed during the filming of this video.

Filmed by Playfish Media: http://www.playfishmedia.com

Źródło materiału: http://www.youtube.com/watch?v=Np450xMSncE

Audiobooki vs tradycyjne książki.

Taki projekt to rozumiem, ciekawa produkcja i w końcu wkręca bardziej niż "zwykły" audiobook.
"Trailer" audiobooka można znaleźć na: http://audioteka.pl/karaluchy

 

Jest też Blade runner. Tutaj ciekawostka. W audiobooku wystąpił syntezator mowy Ivona :) http://audioteka.pl/blade-runner-czy-androidy-marza-o-elektrycznych-owcach,produkt.html

 

Rozumiem, że nie każdą książkę da się przerobić na audiobooka, ale w tych przypadkach wykonali kawał świetnej roboty. Rewelacją jest to, że jeżdżą (jeśli jest to wykonalne) w te miejsca, które są opisane w książce i nagrywają tam materiał dźwiękowy. Nie wszystko odbywa się w studio. 
W przypadku książki Jo Nesbo było to 8 dni w Bangkoku. Jak przyznaje ekipa, nie były to wakacje :)

 

Nowy wygląd

Reblogowane od BookLikes:

We’re happy to announce that we have prepared two new features for you: half star rating system and adding new pages.

 

We hope you’ll enjoy rating and reviewing books with ½ stars (although we still count on many 5 star book reviews) and if Blog, Shelf, Timeline sites are not enough for you, you can add a new page or even two to your existing personal webpage. New pages can be used as you wish, e.g. as “About Me” page or "Disclaimer" (we know it’s especially important for German BookLikers who want to use their own domains).


To add new Page go to a new tab in Settings: Pages and make it happen by adding Page’s title, address, text or URL and clicking “Add Page”. Simple! New site will pop up in your Menu in public view of your webpage next to Blog, Shelf and Timeline.

 

The new page won’t be visible in Dashboard view in the upper navigation bar but you can manage them, modify, add new and delete them any time you want in your Pages Settings

 

If you have any questions drop us a line in comments below.

Kolejny reportaż by Jacek Hugo-Bader

W rajskiej dolinie wśród zielska - Jacek Hugo-Bader

Pewnie zajmie mi trochę czasu. Myślę jednak, że będzie warto.

"Dzienniki kołymskie" czytało się rewelacyjnie, a ten tytuł ponoć jest lepszy. Zobaczymy, zobaczymy ...

Teraz czas na "W rajskiej dolinie wśród zielska", a później brać się za "Białą gorączkę".

 

Na Booklikes występuje jakiś problem? COś takiego mi pokazało.

Dodatkowo, nie widziałem opcji koemntowania. Chyba, że CEO Booklikes wyłączył komentarze u siebie :)

No nic, muszę liczyć aż udostępni wpis o Metro 2033 jak skończy.

Problem z wrzucaniem treści z Booklikes na FB i G+

Problem nie jest duży, ale czasami mnie wkurza. Chodzi o umieszczanie linków z Booklikes na serwisach społecznościowych FB i G+. Link jest źle odczytywany. Nie pobiera dokładnej treści. W przypadku G+ nie jest jeszcze źle, chociaż powinno pobierać tytuł z wpisu, a tego nie robi.

 

 

Natomiast, w przypadku FB jest już gorzej. Czasami nie pobiera w ogóle treści. Czasami pomija część wpisów. Nie wiem czym jest to spowodowane. Jednak fajnie by było gdyby chociaż pobierało tytuł wpisu z bloga Booklikes.

 

Półka na książki. Taka niewidzialna.
Półka na książki. Taka niewidzialna.

Ciekawa półka na książki z ... książki.

 

 

Do kupienia na Amazon: http://amzn.to/Qqx6TY

Zanim zasnę - utkwi w pamięci.

Zanim zasnę - S. J. Watson

Na wstępie muszę napisać, że nie jestem dobry w pisaniu recenzji. Będzie ona głęboko amatorska.

Książka "Zanim zasnę" jest napisana tak ciekawie, że ciężko oderwać się od niej chociaż na chwilę. Nie pamiętam kiedy ostatnio wciągneła mnie tak książka. Jest ona podzielona na trzy części. Główna bohaterka prowadzi pamiętnk, w którym opisuje to co zdarzyło się w danym dniu. Pomaga jej to w przetrwaniu każdego dnia. Z dnia na dzień dowiaduje się czegoś o swoim życiu, powoli odzyskując pamięć. Z każdą stroną mamy wrażenie, że razem z Christine odzyskujemy pamięć. Na początku nic nie wiemy o jej życiu. Jednak z czasem cały obraz nabiera kształtów. 

Czasami może przeszkadzać to, że pewne fragmenty są powtarzane za często. Christine zapisuje pewne rzeczy codziennie. Autor mógł pominać niektórych powtórzeń.

Jeśli chodzi o wątek zaniku pamięci, medyczne podejście do niego, to jest słabo rozwinięte. W jakimś stopniu zostało to opisane, ale nie tak obficie jakbym tego oczekiwał.

Cała historia jest opisana zręcznie. Pamiętnik trzyma w napięciu i powoli odkrywa mroczną historię. Ciężko jednak o niej pisać w recenzji żeby nie zdradzić nic czytelnikom. Książke czyta się tak dobrze jakby oglądało się ciekawy serial. Mamy ochotę od razu zobaczyć kolejny odcinek. W tym przypadku, przeczytać kolejny dzień z pamiętnika.

"Zanim zasnę" jest idealnym pomysłem na film. W tym przypadku reżyser dostaje prawie gotowy scenariusz. Nie dziwi fakt, że prawa autorskie zostały już zakupione. Zakupił je sam Ridley Scott. Kto zagra główną postać? Tego jeszcze nie wiadomo. Mi do tej roli pasuje Helen Hunt, która ubiega się nią.

Prezent na imieniny

Szukam książki dla żony.

Polubiła takie książki jak: Absolwenci (E. Segal), Bez mojej zgody (Picoult), różne biografie muzyków (Nirvana itp.) :)

 

Czy ktoś czytał może: Zanim zasnę lub Dziewiętnaście minut. // <![CDATA[ /* * * CONFIGURATION VARIABLES: EDIT BEFORE PASTING INTO YOUR WEBPAGE * * */ var disqus_shortname = 'maciekkulesa'; // required: replace example with your forum shortname /* * * DON'T EDIT BELOW THIS LINE * * */ (function() { var dsq = document.createElement('script'); dsq.type = 'text/javascript'; dsq.async = true; dsq.src = 'http://' + disqus_shortname + '.disqus.com/embed.js'; (document.getElementsByTagName('head')[0] || document.getElementsByTagName('body')[0]).appendChild(dsq); })(); // ]]>

Reblogowane od Dawid Piaskowski:
Robokalipsa - Daniel H. Wilson

Szukałem następcy Rok 1984 - George Orwell i przy okazji może czegoś z sci-fi i trafiłem na tę książkę. Naprawdę świetnie napisana przerażająca wizja przyszłości. Jakby się dłużej zastanowić wcale nie taka nierealistyczna (i może to jest właśnie straszne). Świetnie się czyta i ogólnie gorąco polecam.

""Boję się stanąć twarzą w twarz z kolegami, którym się powiodło i którzy przyjadą opromienieni chwałą, podczas gdy ja będę mógł się pochwalić najwyżej kilkoma siwymi włosami.""

"Absolwenci" (The Class) - Erich Segal

Reblogowane od Maciej Kulesa:
"Zrodził się radziecki człowiek, homo sovieticus, osobnik bez odrobiny nawet skłonności do buntu, ale z ogromnym talentem do złodziejstwa. Toż tam do tej pory się mówi, że złodziej nie kradnie, tylko bierze, co źle leży."

"Dzienniki kołymskie" - Jacek Hugo - Bader

Ja, Ibra - David Lagercrantz,  Zlatan Ibrahimović

Fajnie napisana. Ciekawa. Nie tylko o kopaniu piłki. Jednak zakończenie nie podobało mi się. Jest to "posłowie" Rafała Steca. Przez cała książkę utożsamiasz się z bohaterem (Zlatanem), a na koniec autor R.S. i tak napisze, że nic nie osiągnął w piłce na wyższym poziomie.

"Zrodził się radziecki człowiek, homo sovieticus, osobnik bez odrobiny nawet skłonności do buntu, ale z ogromnym talentem do złodziejstwa. Toż tam do tej pory się mówi, że złodziej nie kradnie, tylko bierze, co źle leży."

"Dzienniki kołymskie" - Jacek Hugo - Bader

Świetny dziennik z podróży

Dzienniki kołymskie - Jacek Hugo-Bader

Książka warta polecenia osobom, które ludzią dzienniki podróżnicze. Pan J. Hugo - Bader wybiera się w miejsce, z którego większość osób ucieka. 

Autor natrafia na unikalne postacie. Każda ma swoją własną, ciekawą historię do opowiedzenia. Nie można przejść obok nich obojętnie.

I Am Zlatan Ibrahimovic

I Am  Zlatan Ibrahimović - Zlatan Ibrahimović, David Lagercrantz, Ruth Urbom Fajnie napisana. Ciekawa. Nie tylko o kopaniu piłki. Jednak zakończenie nie podobało mi się. Jest to "posłowie" Rafała Steca. Przez cała książkę utożsamiasz się z bohaterem (Zlatanem), a na koniec autor R.S. i tak napisze, że nic nie osiągnął w piłce na wyższym poziomie.